Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kadir Gül, Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki canlı bağlantı konuğu oldu. Gül, Antalya’da düzenlenen Adana Yarı Maratonu’nu dinleyenlere anlattı.

Yarışın hazırlıklarına üç ay önceden başladıklarını belirten Gül, Adana’da bulunan birçok sivil toplum kuruluşları, denekleri, vakıfları, spor kulüplerini bu organizasyonun bir parçası haline getirdiklerini söyledi.

”PARKUR ÇOK ÖNEMLİ”
Maratonlarda parkurun önemine dikkat çeken Gül, ”Maratonlarda parkurun yaşayan bir parkur olması, koşucular tarafından benimsenen ve aranan özelliklerden bir tanesi. Yarışı yapacağımız yer yaşayan bir parkur. Adana’nın doğal güzelliklerinin bulunduğu 21 km’lik bir parkur.” dedi.

”REKOR BİR SAYI BEKLİYORUZ”
Katılım sayısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Gül, ”Yarışı Adana’nın geneline yaydık ve 6 Ocak’ta gerek yarı maraton kısmında gerekse halk koşusu kısmında rekor bir katılım bekliyoruz. Perşembe gününde 2652 ulusal ve uluslararası başvurumuz mevcuttu. Bu sayının Pazar günü 3000’e ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

‘533 YILDIR DÜZENLENEN ORGANİZASYON’
Sporun her dalına destek verdiklerini belirten Kadir Gül, ”Kırkpınar Güreşleri’nden sonra Türkiye’nin en büyük güreşi Adana Kızıldağ Yaylası’nda yapılıyor. Bu yıl 533. kez düzenledik. Bu gibi bir çok spor organizasyonunu Adana bünyesinde barındırıyoruz.” dedi.

Yorum Yap