Eğer ideal tatil anlayışınız plajda oturup, değersiz bir romanı okurken bir sonraki büyük porsiyonlu yemeği veya şemsiyeli içeği beklemek ise yalnız değilsiniz. Fakat bir şeyleri gözden kaçırmış olabilirsiniz.

Egzersizin odak noktasını oluşturduğu bir fitness tatili sizin için daha eğlenceli ve sağlığınız için faydalı olabilir.

İşte Tercih Etmeniz İçin Beş Neden:

Ücra Bir Yerde Olun
Koştuğunuz, kano yaptığınız, tırmandığınız, yüzdüğünüz ve bisiklet sürdüğünüz zaman turizm sahnesinden uzakta olursunuz. Farklı şeyler görür, insanlarla farklı şekilde iletişim kurar ve eşsiz deneyimler edinirsiniz.
Zaten tatil de bu demek değil midir?

Daha Derin Gevşeyin
Egzersiz beynimizdeki mutlulukla alakalı her türlü kimyasalın salgılanmasına sebep olur. Bundan yararlanmak için seyahatten daha iyi bir zaman olur mu? Egzersiz tüm tatil deneyiminizi arttırabilir: yiyecekler daha lezzetli olur, içecekler aşağıya daha yumuşar iner ve daha derin uyursunuz.

Kilo Koruma
Tipik bir tatilde bir iki kilo alırsınız. Gemi turlarında bunun iki katına kadar çıkabilir. Fitnes tatilleri katılımcılarının kilolarını korumalarını hatta bazen zayıflamalarını sağlar.

Daha İyi Bir Şekilde Geri Dönün
Birçok fitness tatili sırasında belli bir seviyede koçluk ve danışmanlık hizmeti verilir. Birçok seyahat operatörü rehber olarak elit atletleri veya sezonluk koçları çalıştırırlar. Tatil ilgilendiğiniz spor dalında kurulu olduğunuzu düşündüğünüz kısımlara odaklanmak için çok iyi bir fırsat olabilir.

Aynı Kafada Olduğunuz İnsanlarla Takılın
Tatildeyken hiç kısa bir koşuya çıkmayı deneyim “deli midir nedir?” bakışlarına maruz kaldınız mı? Fitnes temelli tatiller sizi aynı kafada ve ilgi alanlarına sahip olduğunuz insanlarla buluşturur.

Bu yazı Hopper McDonough’ın Active.com sayfasındaki yazısından çevrilmiştir.

Yorum Yap