Sporun ekranı olduğunu biliyor muydunuz? Bisiklet tutkunları için 10 film önerisi paylaştık.

Spor aktiviteleri ve organizasyonları özellikle son 10 yıldır revaçta. Spor yapmayı seven, sağlıklı yaşamı alışkanlık haline getirmiş insanlar için spor organizasyonları hem sosyalleşmek hem de farklı yerleri gezip keşfetmek için biçilmiş kaftandır. Bu makalemizde spor turizminin Türkiye’deki etkilerini anlattık.

Çocuklarınızı farklı branşlardan sporlara ve çeşitli fiziksel aktivitelere dahil etmenin uzun vadede onlar için daha iyi olabileceğini biliyor muydunuz?

Triatlona başlamaya karar verdiniz fakat nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Elit Triatlet ve antrenör Zülfü Karabulut, triatlona yeni başlayacaklar için bisiklet branşı için tavsiyelerde bulundu.

Hava, sporda performansı etkiler mi? Tabii ki etkiler! Hava, sporcuların performanslarını etkileyen birçok dış faktörden sadece biridir. Herkesin aklında olan soru ise, soğuklar sporcuları nasıl etkileyecek?

”Bisiklet sürerken insan uyur mu?” ya da ”Bisiklete binen uyur-gezer mi olurmuş?” diye içinizden geçirmiş olabilirsiniz. Yazarımız Aktif Triatlet ve Triatlon Antrenörü Alpay Akhun, bu hafta bisiklet sürerken dikkat edilmesi gereken kurallardan bahsetti.

Akra Gran Fondo Yarış Koordinatörü ve Tour of Antalya Organizasyon Komitesi Üyesi Hakan Bayraktar ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Triatlon sporunda bisiklet sürmede dış etkenler (sürtünme kuvveti, yerçekimi, hız) ve materyalden kaynaklanan etkenlerin yanı sıra, iç etkenler de (vücut biyomekaniği) performansı önemli ölçüde etkiler.

Sevgililer günü yaklaşıyor. Sporcu sevgilinize onun en sevdiği sporla ilgili, sizin sevginizi taşıyan bir hediye vermeye ne dersiniz? İşte tüm  sporculara hitap edebilecek alternatifler;

Yine bir yılbaşı gecesi, evler, caddeler, alışveriş merkezleri ışıl ışıl… Yeni yılın getirebileceği güzellikler için kalplerde heyecan, yüzlerde tebessüm, akıllarda ise birçok hedef, birçok plan… Tabi bir de saklamak için […]

Tags

Yarış Bul
Bülten

Bültenimize abone olarak gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir sorun oluştu. Lütfen bilgilerinizi kontrol ediniz.