Geçen hafta önerdiğimiz filmde güldük, eğlendik fakat bu hafta birazcık yaşadığımız hayatı sorgulama vakti. Sürekli imkansızlıklardan dolayı yakındığımız evrenimizde aslında her şeyi başarabilecek güçteyiz. Sadece birazcık içimizdeki gücü fark etmemiz gerekiyor.

⏱ Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika ⏱

Bu haftaki filmimiz Soul Surfer / Dalgalara Karşı (7/10 · IMDb)

Özetimize geçmeden önce her zaman olduğu gibi önce fragmanı izleyelim…

Dalgalara Karşı Özet

Sörfçü bir genç kız olan Bethany, bir gün köpek balığı saldırısına uğrar ve bütün hayatı alt üst olur. Tek kolunu kaybeden Bethany, ilerleyen günlerde çok güçlü bir duruş ve kişilik sergileyerek bu büyük acıyı geride bırakmakla kalmayacak, tekrar sörf yapmaya dönmek için de sürekli gayret gösterecektir.

Yönetmenliğini Sean McNamara’nın yaptığı 2011 yılı Amerikan yapımı “Dalgalara Karşı”, bu zorlu süreçten başarıyla çıkan, tutkuyla yaptığı sporuna geri dönen dünyaca ünlü Amerikalı profesyonel sörfçü Bethany Hamilton’ın gerçek hikayesini anlatıyor.

Geçen haftanın filmi: De Marathon

Hayatımızın çoğu alanında bize zor gelen olaylar yaşar veya kararlar alırız. Önemli olan bu zor anlardan ne kadar hızlı uzaklaştığımızdır.. Başka bir deyişle ne kadar az yarayla atlattığımızdır.

Filmimizin vermek istediği mesajın çıkış noktası da budur. Yaşanan kötü bir olay yüzünden hayattan ve kendinden vazgeçmemek, yaşamı sürdürmek, azimle çalışmak…

Tabii ki bu süreçlerin geçmesi için çoğu zaman desteğe ihtiyacımız olur. Adına aile mi dersiniz arkadaş mı dersiniz bilemem ama insanların kendi iç dünyasıyla yalnız kalması, onları çoğu zaman yanlış karara iten en büyük etkendir. Filmimizde bu destek kavramını aile olarak çok fazla görüyoruz.

Filmi izlerken kendinizi aynı sorun veya başka bir sorunla karşı karşıya olduğunuzu düşünün. Ne yapardınız? Alternatifleriniz ne olurdu? Cevaplarınızı sosyal medya veya bu yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Bekliyorum.

İyi seyirler 🙂

Maraton Yarışlarının Güncel Tarihleri İçin Tıklayın!
Gürsel Üzal
İçerik Yöneticisi - Proje Asistanı

Akdeniz Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü mezunu olan Gürsel Üzal, Antalya yerel radyolarında spikerlik ve TRT Antalya Radyosu'nda yapım asistanlığı yapmıştır. 5 sene boyunca Beşiktaşla Transfer'de Genel Yayın Yönetmenliği yapan Üzal'ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Webrem adında deprem konulu kısa filmi de vardır.

Yorum Yap