Cuma sineması günü geldi, çattı… Sizlere film önerileri sunarken, ne kadar çok film izlediğimin farkına varıyorum. Her önereceğim filmi tek tek izlediğimi belirtmeden geçemeyeceğim. Bugün ise harika bir komedi sizleri bekliyor. Hazır mıyız?

⏱ Tahmini Okuma Süresi: 1 dakika ⏱

Bu haftaki filmimiz De Marathon (7,5/10 · IMDb)

Bir spor filmi için oyu fena olmasa gerek. Yazımızı okumadan önce fragmanı sizlerle paylaşmak istiyorum.

De Marathon Özet

Siz değerli takipçilerimize iki soru sormak istiyorum:

  • Maddi sıkıntı yaşadınız mı?
  • Bu sıkıntıyı gidermek için herhangi bir yarış koştunuz mu?

Aslında filmimizin odak noktası tam da burası… Araba tamircisi olarak hayatlarına devam eden 4 adam, 40.000 Euro vergi borçlarının olduğunu öğrenince, borcu ödemek için bir maratona katılmaya karar verirler. Elbette bu süreç biraz zorlu olacak. Çünkü filmin genel olarak yapısı yarışa hazırlanma sürecine odaklanıyor.

Geçen haftanın filmi: Terabithia Köprüsü

Maraton koşmaya ilk kez karar verenler bilir o sürecin ne kadar zorlu olduğunu. Çoğumuzun da aklındaki tek soru: ”Acaba bitirebilir miyim?” olur.

Diederick Koopal’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2012 yılı Hollanda yapımı olan filmimizin senaryosu genel olarak komedi üzerine kurulu olsa da yer yer dram sahnelerinin de olduğunu söyleyebilirim. Kendinizi duygusal olarak tanımlıyorsanız, bu sahnelerde lütfen gözyaşlarınızı mısır içine akıtmayın! 🙂 İyi seyirler.

Maraton Yarışlarının Güncel Tarihleri İçin Tıklayın!
Gürsel Üzal
İçerik Yöneticisi - Proje Asistanı

Akdeniz Üniversitesi Radyo, Televizyon, Sinema Bölümü mezunu olan Gürsel Üzal, Antalya yerel radyolarında spikerlik ve TRT Antalya Radyosu'nda yapım asistanlığı yapmıştır. 5 sene boyunca Beşiktaşla Transfer'de Genel Yayın Yönetmenliği yapan Üzal'ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli Webrem adında deprem konulu kısa filmi de vardır.

Yorum Yap