Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Vedat Yüksel, Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki konuğu oldu. Yüksel, Mersin Maratonu’nu dinleyenlere anlattı.

‘’124 BİN KAYIT ALDIK’’

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Mersin Maratonu hakkında bilgiler veren Vedat Yüksel, ‘’42k tam parkura katılım sayısını 400 olarak bekliyoruz. Halk koşusu diye tabir ettiğimiz 5k parkuruna da 124 bin kayıt geldi.’’ dedi.

Bir önceki yarışla kıyaslayan Yüksel, ‘’Geçen sene 67 bin katılımcı başvurusu varken, 52 bin kişi koşmuştu. Bu sene önceki rakamı aşacağız.’’ Dedi.

‘GÜMÜŞ PARKUR!’

Beklentilerini söylemeye devam eden Yüksel, ‘’Bu sene parkur oldukça düzgün ve bu sebeple rekor bekliyoruz. Yarışmaya bronz statüsüyle giriyoruz fakat bu sene statümüzü gümüşe çıkarmak istiyoruz. ’’ dedi.

‘TÜRKİYE’DE İKİNCİ’

Başarılarını da anlatan Yükselen, ‘’İstanbul Maratonu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci maratonu biziz. Ayrıca Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun belirlediği Dünya’nın en güzel yarışları kategorisinde 56. Sıradayız.’’ Dedi.

Yorum Yap