Yarış organizatörü Devrim Caner Odabaşıoğlu Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki konuğu oldu. Odabaşıoğlu, Geyik Koşuları’nı dinleyenlere anlattı.

UTMB’DEN GEYİK KOŞULARINA

Geyik Koşuları’nın fikir aşamasından bahseden Devrim Caner Odabaşıoğlu, ‘’2011’de yurt dışında ilk UTMB maceram oldu. ‘’Bunu nasıl paylaşabiliriz?’’ diye baktığımızda Geyik Koşuları doğdu.’’ dedi.

PATİKA KOŞULARI DAHA SAĞLIKLI

Koşu yarışları tecrübelerini aktaran Odabaşıoğlu, ‘’İlk Geyik Koşuları’nın katılımcı sayısı 116 – 121 civarındaydı. 4 ve 14 KM yarışlarımız vardı. Her sene katılım sayısı büyüyor. Geçen sene az koşanlar bu sene daha fazla koşmak istiyor. Patika koşuları da bundan nasibini alıyor. Şehirde yol kapatmak oldukça zor. Patika koşuları bu konuda daha avantajlı. Bana göre koşan insan için patika yarışları daha güzel ve daha sağlıklı. ‘’ dedi.

ONLİNE KAYITLARDA REKOR!

İnternet üzeri başvurularda rekor kırdıklarını söyleyen Devrim Caner Odabaşıoğlu, ‘’Online kayıtlarda bu sene, 1290 katılımcıyla rekor kırdık. 149 tane 12 yaş altı bambimiz var. Bizim kinayeli mottomuz olan ‘Koşma oğlum, terlersin.’ yerine aileler Aralık ayında çocuklarını yarışımıza getirecek.’’ Dedi.

TOHUM OTİZM’E FON!

Sosyal sorumluluk projelerinden daha önde olduklarını belirten Odabaşıoğlu, ‘’Yarışın mevsimine göre yarışa son bir ay kala Geyik parkurlarında 10 TL, Bambi parkurlarında 5 TL zam yapıyoruz. Bu zamın tamamını da Tohum Otizm Vakfı’na aktarıyoruz. Özellikle Aralık yarışında daha geç kayıt oluyor bu yüzden Tohum kayıtları daha fazla oluyor. Geçen sene sadece geç kayıttan sağladığımız fonun bu sene 15 bin TL bandında olmasını bekliyoruz.’’ Dedi.

Yorum Yap