Yine bir yılbaşı gecesi, evler, caddeler, alışveriş merkezleri ışıl ışıl… Yeni yılın getirebileceği güzellikler için kalplerde heyecan, yüzlerde tebessüm, akıllarda ise birçok hedef, birçok plan… Tabi bir de saklamak için kırk takla attığımız, sevdiklerimiz için gönlümüzden kopan hediyeler… Tam burada, “Ne hediyesi? Ben henüz bir tane bile bulamadım!” diyorsanız bu yazımız sizler için. 

İşte spor yapan sevdiklerinize alabileceğiniz ya da onları yeni yılda spora başlamaları için teşvik edebileceğiniz hediyeler:

YÜZME

El/Ayak Paleti

Yüzmeye yeni başlayan bir sevdiğinizin antrenman kalitesini arttırmak için oldukça güzel bir seçenek de el ve ayak paletleridir. Yahut belki de çocuklar için de üretilen bu paletlerle ailenize yeni bir yüzücü kazandırabilirsiniz. 

Terlik 

Birçok kişi havuza plaj terliğini ya evde kullandığı terliklerden götürmeyi tercih edecektir. Ancak bu terliklerin havuz kenarlarında kaymak gibi kötü bir huyu var…

Mikrofiber Havlu 

Sevdiğiniz kişiye bir iyilik yapın ve onu kocaman havluları çantasına sığdırma çabasından kurtarın. Bunu ise çantalarda kolayca taşınabilen ince, mikrofiber havlularla yapabilirsiniz.

Klora Karşı Koruyucu Şampuan

Birçoğumuzun korkulu rüyası: saç kaybı ve yıpranmış saçlar. Sevdiklerinizin saçlarının havuzdaki klor yüzünden yıpranmasına izin vermeyin. Eminim ki böyle ince bir düşünce hediyeyi verdiğiniz kişi tarafından çok beğenilecektir.

Havuz Çantası

Sevdiklerinizin yüzme antrenmanından sonra ıslak ve kuru eşyalarını ayrı tutma çilesine bir son verin. Onlara su geçirmez bir çanta alın. Böylece poşetlerle uğraşmayı da bırakabilirler.

Wetsuit 

Sevdiğiniz kişi bir yüzme yarışı için mi hazırlanıyor? Ona çaktırmadan, katılacağı yarışta wetsuite izin veriliyor mu bir bakın derim. Eminim bu jestinizi ömür boyu unutmayacaktır.

BİSİKLET

Kilometre Saati 

Sevdiğiniz kişinin bisiklet antrenmanlarının kalitesini artırmak ister misiniz? Bunun için ona bir kilometre saati alabilirsiniz. Ayrıca bu hediyenin bir diğer getirisi: Bakalım gerçekten övündüğü kadar hızlı mıymış?

Bisiklet Montu

Sizce de havalar soğumadı mı? Bir de bu havalarda bisiklet sürmek var. Bu yüzden bir bisiklet montu almak sevdiğinizi soğuklara karşı korumanızı sağlayabilir. Ya da soğuğu bahane edip antrenmandan kaçmasını engelleyebilir.

Bisiklet Feneri, Bisiklet Yağmurluğu

Kış denince aklınıza ilk ne gelir? Soba üstünde kestane mi buharı üzerinde tarçınlı bir bardak salep mi? Sizi bilmem ama benim aklıma erkenden kararan havalar, ne zaman ineceği bellisiz yağmurlar geliyor. Bisiklet süren bir sevdiğiniz varsa muhtemelen onun da aklına bunlar geliyordur. O yüzden en iyisi mi siz bu hediye seçeneklerini de bir gözden geçirin. 

Bisiklet Kaskı

Sebebi ne olursa olsun, kasksız bisiklet süren bir tanıdığınız mı var? Fazla söze gerek yok. Başka hediye aramayın.

Bisiklet Eldiveni

Bisiklet sürüşünde eldiven büyük bir konfor farkı yaratacaktır. Özellikle sevdiğiniz kişinin elleri çok terliyorsa bir bisiklet eldiveni almayı düşünebilirsiniz.

Dağ Bisikleti Çantası

Eğer hediye almayı düşündüğünüz kişi şehirde sakin sakin sürüşünü yapan biri değil de kendini dağlara vurmayı seven bir dağ bisikletçisi ise özel bir bisiklet çantası almayı da düşünebilirsiniz.  

Bisiklet Anahtar Takımı 

İster uzun mesafe olsun isterse kısa, tüm egzersizlerinde sevdiklerinizin oldukça işine yarayabilecek bir diğer ürün de bisiklet anahtar takımıdır. Malum, arıza geliyorum demez. 

Bisiklet

İster yarışa katılmak isteyen bir sevdiğiniz için özel üretim bir bisiklet olsun isterse çocuğunuzu spora başlatmak için başlangıç seviye bir bisiklet… Bu hediye unutulmaz.

KOŞU

Bluetooth Kulaklık 

Sevdiğiniz kişi kablolu bir kulaklıkla mı koşuyor? Ya da koşarken kulaklıkla müzik dinlemenin pek konforlu olmayacağını mı düşünüyor? Ona güzel bir spor kulaklığı alarak egzersizden alacağı keyfi artırabilirsiniz. 

Saç/Ter Bandı

Hediye büyükmüş küçükmüş ne önemi var? Önemli olan renk uyumu…

Koşu Ceketi 

Mevsim ne olursa olsun. Sevdiğinizin hava koşullarına yenik düşmesini engelleyecek bir ceket mutlaka bulunur.

Kafa Lambası 

Gece koşusunu hiç duymuş muydunuz? Eğer sevdiğiniz kişi de bunu henüz duymamış ya da denememişse ona bir kafa lambası alarak bambaşka bir tecrübe yaşamasını sağlayabilirsiniz.  

Koşu Bandı

Bazen işler planladığımız gibi gitmeyebilir. Kendimizi sıkışık bir programın içerisinde bulabilir ve antrenman için evden çıkamayabiliriz. Bu gibi durumlarda sevdiğinizin bir koşu bandı olması güzel bir alternatif olacaktır.

HER BRANŞA UYGUN

Spor Saati/Bilekliği

Amacınız sadece spor yaparken zamanı takip etmek de olabilir yüzdüğünüz mesafeyi öğrenmek de. Geniş bir fiyat-özellik aralığında bulunan bu ürünlerin bir sporcuyu mutlu etmemesi işten bile değil.

Go Pro

Yaptığınız egzersizleri veya katıldığınız yarışları ölümsüzleştirmekten daha iyi ne olabilir?

Blender Seti

Spor yapan tanıdıklarınızdan oldukça sık duyacağınız bir cümle “İşin sırrı beslenme…” O halde antrenmandan önce veya sonra güzel bir shake yapmalarınız sağlamaya ne dersiniz?

Matara

Sıvı alımı tüm sporlar için büyük bir öneme sahiptir. Güzel bir matara ile sevdiklerinizin su kaybını önlemelerine yardımcı olabilirsiniz. 

Masaj Aletleri

Egzerden sonra kasları rahatlatmak için kullanılabilen basit bir toptan yüksek teknoloji cihazlara kadar yine geniş yelpazeli ve kullanışlı bir hediye. 

Sporcu Barları

“İşin sırrı beslenme ama yemek yapmaya vaktim olmuyor.” diyen sevdikleriniz varsa pratik sporcu barları ile kas gelişimlerine destek olabilirsiniz. Üstelik bütçenize göre farklı seviyelerde barlar bulmanız da mümkün.

Enerji Jelleri

Sevdiğiniz kişi bir müsabakaya yahut bir yarışa hazırlanıyor olabilir. Öyleyse ona sadece tribünlerden tezahüratta bulunmak yerine ihtiyaç duyacağı enerjiyi sağlayarak da destek olabilirsiniz.

Yazar: Mürşit Çatal

Yorum Yap