Manavgat Ultra Maratonu Yarış Direktörü Ethem Şeker, Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki canlı bağlantı konuğu oldu. Şeker, Manavgat Ultra Maratonu hakkında dinleyicilere bilgiler aktardı.

Üç farklı etabı bünyesinde barındıran Manavgat Ultra Maratonu, 12, 37 ve 70k parkurlardan oluşuyor.

Manavgat’ta bu tarz organizasyonu yapanların kendileri olduğunu belirten Şeker, kayıtların devam ettiğini belirtti. Son rakamlar hakkında da bilgi veren Ethem Şeker, ‘’Kayıtların devam etmesine rağmen şu an 500 kişi kesin kayıta ulaştık. Hedeflediğimiz rakam maksimum 600 kişi.’’ dedi.

Manavgat’ın doğal güzellik açısından uygun bir coğrafi konuma sahip olduğunu belirten Şeker, Şubat ayında bu tarz spor organizasyonları için bölgenin elverişli olduğunu söyledi.

Spor turizminin bölgede gelişmesi için turizmci yatırımcıların bu tarz spor organizasyonlarını görüp örnek almaları gerektiğini söyleyen Ethem Şeker, ‘’Bazen potansiyeli göremiyorlar. Sadece yaz ayında herkese müşteri olarak bakıyorlar. Turizmciler birliğinin ‘Nasıl spor turizmini ayakta tutarız?’ gibi soruları sorması ve üzerine düşünmeleri gerekiyor.’’ dedi.

Manavgat Ultra Maratonu kapsamında halk etkinliğine yer vermediklerini belirten Şeker, ‘’Şu an için düşünmüyoruz fakat farklı yerlerden gelen sporcular için belli mesafelerde kilometrelerimiz var. İleride sadece halkın koşup, yürüyebileceği bir organizasyon düşünüyoruz. Şehir içinde yapmayı planlıyoruz.’’ dedi.

Bu sene dördüncüsü düzenlenecek olan Manavgat Ultra Maratonu 8-9 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yorum Yap