Karia Ultra’dan Turan Bulut, Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki canlı bağlantı konuğu oldu. Bulut, Koş ya da Pedalla etkinliğini dinleyicilere anlattı.

Yarışta 24k, 50k, 85k parkurların olduğunu belirten Bulut, ilk üç sıralama haricinde 40 yaş altı ve 40 yaş üstü kategorilendirmenin olduğunu belirtti.

AVRUPA’DA BİR İLK!

Bulut, Avrupa’da bir ilki gerçekleştireceklerini belirtirken, ‘’Başlama ve bitiş uzunluğu 85 km’lik MTB yarışı Avrupa’da bir ilk olacak. MTB yarışları 50 – 55 – 60 km’lik uzunluklar olurken biz bu mesafeyi artırmayı uygun bulduk. Bu kararın da bir ilk olmasından dolayı kendinden söz ettireceği düşüncesindeyiz.’’ dedi.

Katılımcı sayısı hakkında da bilgiler veren Turan Bulut, ‘’Biz hep bir sıfırdan büyüktür ideolojisiyle yola çıktık. Bu yarış için 50 civarında sporcumuz, 13-14 civarında da bisikletçimiz olacak. Gelecek yıllarda bu sayının büyüyeceğini düşünüyoruz.’’ dedi. Parkurun Göcek’ten başlayıp Karia bölgesinde son bulduğunu belirten Bulut, ‘’Parkurumuzda patika, kumsal geçiş, dere geçiş mevcut. Yetkililerden patikalarımızı asfaltlamamalarını istiyoruz. Bu coğrafyanın koşu insanlarının patikalara da ihtiyaçları var.

YarışBul.com / Gürsel Üzal

Yorum Yap